Návšteva kaderníka? 6 tipov ako to zvládnuť

Váš účes je už trochu divný, farba bez lesku a vymytá, šediny kričia do sveta a strih by tiež potreboval upraviť. Nič sa nedá robiť, musíte do kaderníctva po nápravu. Viete však ako by ste sa mohli, nemuseli, na to pripraviť? Nie? Tak tu je zopár tipov a rád, čo robiť a čo nie pred tým, ako sa vďaka kaderníkovi stanete hviezdou (vlastne skôr hviezdičkou, hviezdy sú iné bytosti...:)

1 Neumývať vlasy

Ak sa idete farbiť, melírovať alebo na trvalú, je veľmi dôležité aby ste si vlasy umyli poslednýkrát dva dni pred samotnou návštevou salónu. Ja viem, niekto si hlavu "drhne" každý deň, kvôli pocitu, možno to naozaj potrebuje kvôli úprave či nadmernému masteniu vlasov, avšak kožný maz je veľmi dôležitou ochranou pokožky hlavy pred účinkom chemikálii obsiahnutých vo farbách. Takže, naozaj neumývať (ak to inak nejde, vlasy si prepláchnite vlažnou vodou), vyhnete sa tak svrbeniu a štípaniu pokožky po nanenesení farby. A nebojte sa, že by to kaderníkom vadilo, je to pre nich normálne.

2 Umyť vlasy

Iba v jednom jedinom prípade je dôležite, aby ste si vlasy umyli a to večer pred návštevou salónu. Slávnostný, spoločenský alebo svadobný účes. Pri tvorbe týchto účesov je nutné, aby boli vlasy dokonalo suché a zároveň čisté. Ak by vznikla potreba vlasy umyť v salóne a následne sušiť a vyčesať nejaký ten zázrak, je veľmi pravdepodobné, že výčes nebude držať tak ako by mal a môže sa stať, že neprežije celú akciu, kvôli ktorej ste si ho nechali urobiť.

3 Nakrémujte si kontúry tváre

Pri farbení, najmä tmavých odtieňov sa často stáva, že si kaderník nedá pozor, napatlá farbu do pol čela a po zmytí máte tam, kde bolo čelo krásnu mapu Slovenska prípadne inej krajiny EÚ. Aby ste tomu predišli, je dobré si natrieť kontúry tvár mastnejším krémom. Pomôcť môže aj make-up, len si ho zoberte so sebou, aby ste mohli napraviť škody, spôsobené pri umývaní.

4 Povedzte jasne čo určite nechcete

Pri konzultácii s kaderníkom je najdôležitejšie aby ste sa pochopili v tom, čo od neho očakávate. Venujte vysvetleniu náležitú pozornosť a pripravte sa na to, prípadne si prineste obrázok - kvôli predstave. Môžete však aj povedať, že to nechávate na jeho tvorivosti a šikovných rukách, no aj tak by ste mu mali povedať, čo si určite neprajete. Predídete tým možnému šoku a sklamaniu z nového účesu. Všetko je relatívne a kaderník môže a často aj má diametrálne odlišný pohľad na to, aký účes by sa hodil k typu tváre a osobnosti klientky.

5 Príďte radšej skôr

Do salónu prídite načas, alebo ešte radšej o pár minút skôr. Veľmi často sa stáva, že kaderník svoju predchádzajúcu úlohu dokončil a môže sa venovať ďalšej klientke. Ak však budete meškať, hrozí nervozita a zbrklosť pre nedostatok času. A to si isto nepraje nik.

6 Na platbu kartou (väčšinou) zabudnite

Malá rada záverom. Okrem luxusných a sieťových salónov nebýva zvykom, aby kaderník poskytoval možnosť zaplatenia kartou. Dôvod je jednoduchý. Bankové poplatky sú dosť vysoké nato, aby to drvivú väčšinu z nás od tejto vymoženosti odradilo. Avšak nájdu sa aj výnimky, napríklad ja... :)

Prajem veľa pozitívnych skúseností s kaderníkmi... :)


Vytlačiť   E-mail